4.maijs PDF Drukāt E-pasts

Pirms 28 gadiem, 1990. gada 4. maijā, Augstākā padome pieņēma vēsturisku lēmumu, ar kuru sākās pārejas periods Latvijas faktiskās neatkarības atjaunošanai. Tas ilga 15 mēnešus un 1991.gada 21.augustā Latvijas neatkarība tika atjaunota de facto. Šajā laika posmā tika nostiprināti galvenie tiesiskās turpinātības virzieni:

1. Satversmes darbības atjaunošana;

2. Pilsoņu kopuma veidošana uz to personu un viņu pēcnācēju bāzes, kas bija Latvijas pilsoņi pirms Latvijas okupācijas 1940.gadā;

3. Tika noteikta īpašuma tiesību atjaunošana tām personām un viņu mantiniekiem, kam šie īpašumi okupācijas rezultātā bija prettiesiski atsavināti.

Šie 15 mēneši bija izšķirošais laiks, kad Latvijas izlēma par Pirmās republikas turpinātību pēc okupācijas.

Tiesiskās turpinātības pamatus veidoja Latvijas Pilsoņu kongress, Latvijas Nacionālās neatkarības kustība un Latvijas Tautas frontes nacionālpatriotiskākā daļa, arī viņu pārstāvji Augstākajā padomē, taču kopš 1998.gada, kad Latvijā tika pieņemts liberālālākais Pilsonības likums Eiropā, šie pamati ir apdraudēti. Mūsu pienākums ir sargāt savu zemi, savu valsti, savu tautu, savu valodu. Sveicu visus svētkos!

 

 

 


Dzintars Rasnačs

 

 
PGT SocialWeb - Copyright © 2010 by pagit.eu